Студентам розповіли про можливості навчання в Польщі

Продуктивним видався ранок 14 березня для студентів-сковородинівців, адже саме цього дня до університету завітав директор Інституту права, управління і адміністрування Академії в Ченстохові Павел Вольніцки, аби розповісти широкій аудиторії нашого студентства, яка вщент заповнила конференц-зал ім. В. Сухомлинського, про можливості подвійного дипломування. Зустріч ця стала можливою у рамках підписаного нещодавно нашим університетом договором про співпрацю з цим навчальним закладом.

Зі вступним словом до присутніх звернулися модератори заходу, доктор політичних наук, декан історичного факультету Борис Леонідович Дем’яненко та доктор наук з державного управління Олександр Віталійович Радченко, що привітали шанованого гостя в стінах нашої альма-матер та протягом зустрічі перекладали основні тези виступаючого, адже польський гість спілкувався рідною мовою.

Пан Павел, в ході бесіди, ознайомив наших студентів з можливостями, які надає його навчальний заклад нашим студентам. Важливо, що вже у жовтні 2018 наші студенти матимуть можливість долучитися до обміну з цим університетом. Обмін цей може бути як семестровий, так і повноцінний вступ до магістратури цього університету після закінчення нашого бакалаврату.

Академія у Ченстохові має широкий спектр наук, які можна опанувати у їхньому навчальному закладі – філологія, політологія, управління, правознавство, філософія, музика, мовознавство, право, фізична культура, образотворче мистецтво та багато-багато інших. Окрім навчання потенційні студенти матимуть змогу працевлаштуватися в Польщі, адже студентська віза передбачає право працювати у Польщі набагато довше ніж звичайна робоча віза – а це близько року. Крім того, цьогоріч студенти з України матимуть змогу безкоштовно жити в гуртожитку. Навчання, до слова, теж безкоштовне. Про побут та велику кількість змог саморозвиватися, реалізуватися та гарно відпочивати, напевно, навіть зайве говорити.

В ході розмови спікери відмітили, що, напевно, переяславських студентів, як і потенційних вступників з інших ВНЗ (а Академія пов’язана договорами з близько десятком українських навчальних закладів) лякає відсутність власних базових знань з польської мови. В цьому моменті заклад іде на зустріч, і вже влітку на базі нашого університету пройде Літня школа, яка передбачає курси польської мови. Курси вестиме викладач цієї Академії, а деталі буде повідомлено ближче до літа. Крім цього, вже у вересні (за місяць до початку навчального семестру) бажаючі вступники мають змогу приїхати до Польщі, аби адаптуватись та підтягнути знання з польської мови на підготовчих курсах, що проходитимуть на базі Академії. Та й, як поділився з присутніми своїм досвідом професор Олександр Радченко, польська мова є не складною, і вже за тиждень активного комунікування в Польщі ви розумітимете про що йде мова, а вже за місяць при бажанні можна більш-менш вільно висловлювати свої думки польською.

Не обійшлось під час зустрічі і без запитань студентів та викладачів. Відрадно, що серед присутніх було багато дійсних членів та активістів Наукового товариства нашого університету. Присутніх в першу чергу цікавили умови навчання, порядок оформлення заявки та документів, що потрібні для такого вступу. На всі питання пан Павел дав чіткі і зрозумілі відповіді. А в кого і досі лишаються питання той завжди може звернутися до Міжнародного відділу нашого університету (а саме його керівника Оксани Ковтун), яка ще раз предметно все пояснить та предметно допоможе у питаннях вступу. Але варто поспішати, адже до Польщі завжди бажає багато українських студентів, і в університету просто може забракнути місць аби прийняти всіх бажаючих (за статистикою на навчання через це не потрапляє близько половини охочих).

Максим Левченко, заступник голови НТ з інформзабезпечення

[vcfastgallery columns=”3″ fg_type=”magnific-popup” size=”fg-masonry” fg_responsive=”fg_fluid” fg_over_image=”fg_over_image_off” fg_style=”fg_style4″ fg_main_color=”rgba(30,115,190,0.51)” fg_secondary_color=”#1e73be” fg_spacing_active=”on” fg_spacing=”10″ images=”292,293,294,295,296,306,307,308,309,310,311,312,313,314,315,316,317″]
Перейти до вмісту